Průvodce výběrem
sporttesterů


Sporttester  >  Sporttestery bez hrudního pásu

Sporttestery bez hrudního pásu

Klidnější sportovní aktivity, jakými jsou turistika nebo nordic walking, nevyžadují nutně sporttestery s hrudním pásem. K občasnému změření tepu je určen speciální pulsmetr, fungující na principu několikasekundového dotyku.

Měření tepové frekvence bez hrudního pásu, s ukazatelem tempa a záznamem dvaceti tréninků umožňuje pulsmetr inSPORTline Tact v podobě vodotěsných hodinek. Kromě mnoha sportovních funkcí nabízí také čas, datum, stopky, časový odpočet či pět nezávislých budíků. 

Pulsmetr inSPORTline Tact

Tyto „hodinky“ jsou výborným partnerem pro každého, kdo si chce při túře i běžném nošení po chvilkách pohlídat srdce. V tomto případě stačí přiložit prsty druhé ruky ke snímačům umístěným podél displeje, a pulsmetr po několika sekundách změří aktuální tep, který zobrazí v kontextu s průměrným.

Připomeňme si, jak spočítat maximální tepovou frekvenci 

Od hodnoty 220 u mužů nebo 226 u žen odečteme věk uživatele. Tedy například maximální tepová frekvence padesátiletého uživatele činí 170 tepů neboli stahů srdce za minutu. Tuky se efektivně spalují, je-li na 65 – 75 %. 

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 13. 4. 2014


Další novinky

Necvičte po porodu nadarmo - jistěte to sporttesterem

Dostat se po porodu opět do kondice je důležité pro každou ženu. Aby se líbila, hlavně sama sobě, zvedla si sebevědomí a lépe zvládala péči o miminko i další úkoly. Času však není nazbyt a cvičit je třeba opravdu efektivně.

7. 4. 2016

Jak potěšit na Vánoce sportovce? Pořiďte mu sporttester!

Je-li váš partner nadšený sportovec, a dárky typu hrnek, svíčka, prádlo, bonboniéra už ho neohromíte, zkuste o letošních Vánocích pokročit! Vyberte pro něho sporttester – náramkové hodinky s hrudním pásem, měřící tepovou frekvenci a další údaje důležité pro výkon.

18. 10. 2014

všechny novinky