Průvodce výběrem
sporttesterů


Sporttester  >  Sporttestery bez hrudního pásu

Sporttestery bez hrudního pásu

Klidnější sportovní aktivity, jakými jsou turistika nebo nordic walking, nevyžadují nutně sporttestery s hrudním pásem. K občasnému změření tepu je určen speciální pulsmetr, fungující na principu několikasekundového dotyku.

Měření tepové frekvence bez hrudního pásu, s ukazatelem tempa a záznamem dvaceti tréninků umožňuje pulsmetr inSPORTline Tact v podobě vodotěsných hodinek. Kromě mnoha sportovních funkcí nabízí také čas, datum, stopky, časový odpočet či pět nezávislých budíků. 

Pulsmetr inSPORTline Tact

Tyto „hodinky“ jsou výborným partnerem pro každého, kdo si chce při túře i běžném nošení po chvilkách pohlídat srdce. V tomto případě stačí přiložit prsty druhé ruky ke snímačům umístěným podél displeje, a pulsmetr po několika sekundách změří aktuální tep, který zobrazí v kontextu s průměrným.

Připomeňme si, jak spočítat maximální tepovou frekvenci 

Od hodnoty 220 u mužů nebo 226 u žen odečteme věk uživatele. Tedy například maximální tepová frekvence padesátiletého uživatele činí 170 tepů neboli stahů srdce za minutu. Tuky se efektivně spalují, je-li na 65 – 75 %. 

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 13. 4. 2014


Další novinky

Sporttestery s GPS

Sporttestery s GPS navigací jsou novinkou značky TomTom, která se GPS technologiemi zabývá už dlouho, a nyní je přenesla i do sportovních hodinek.

4. 8. 2016

Co říkají uživatelé o sporttesterech Sigma

Jedny z nejlepších sporttesterů na trhu, navíc za dostupnou cenu, nabízí značka Sigma, kterou charakterizuje německá preciznost zpracování. Potvrzují to i recenze uživatelů.

11. 7. 2016

Další využití sporttesterů

Pouze s použitím sporttesteru, který má pod stálou kontrolou tepovou frekvenci, lze dosáhnout účinného zhubnutí a výrazného zlepšení fyzické kondice.

9. 6. 2016

všechny novinky